будівництво будинків

будинки за канадською технологією

житлові будинки

каркасні будинки

будівництво магазину

комерційне будівництво

готові проекти будинків

SIP панелі

сендвіч панелі

м. Бровари, вул. Шевченка, 10а

097 313 11 85

095 633 22 72

067 404 46 91

 

м. Одеса, вул. Торгова, 5а

067 484 26 18

 

 

Сучасний теплоізоляційний матеріал, мінераловатний утеплювач (мінвата)

 


 Сучасний теплоізоляційний матеріал, мінераловатний утеплювач (мінвата) Мінераловатний утеплювач (мінвата) - це сучасний теплоізоляційний матеріал, що представляє із себе волокнистий матеріал, одержуваний із силікатних розплавів гірських порід, металургійних шлаків і їх сумішей.

Мінераловатний утеплювач (мінвата) - відрізняється по вихідній сировині, яка застосовується для виробництва. Мінераловатний утеплювач (мінвата) буває кам'яною та шлаковою.

Мінераловатний утеплювач (мінвата) - отримана з доменних шлаків, шлаків кольорової металургії та їх сумішей, не володіє достатньою довговічністю в умовах знакозмінних температур, підвищеної вологості, дії високих навантажень і деформацій. Її застосування виправдане в дачному будівництві, при зведенні тимчасових споруд і для конструкцій, у яких легко виконуються ремонтні роботи.

Мінераловатний утеплювач (мінвата) - отримана з гірських порід - діабаз, базальт, вапняк, доломіт, глина та інші породи габро-базальтової групи та їх аналогів, володіє довговічністю, саме такий матеріал рекомендується застосовувати для відповідальних конструкцій - у випадку, коли потрібна багаторічна надійна робота будов.

Далі ми будемо мати на увазі тільки високоякісний мінераловатний утеплювач (мінвату) на основі гірських порід і на синтетичних сполучних, або так звану кам'яну мінеральну вату.

Залежно від галузі застосування і технічних характеристик, виробляються мінераловатні утеплювачі (мінвата) різних видів.

 • м'які мінераловатні плити
 • мінераловатні мати
 • жорсткі мінераловатні плити
 • напівтверді мінераловатні плити

 

 

Основні властивості мінераловатного утеплювача (мінеральної вати)

 

 Сучасний теплоізоляційний матеріал, мінераловатний утеплювач (мінвата) Низька теплопровідність

Низька теплопровідність мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) є одним з найважливіших її властивостей і залежить, головним чином, від середньої товщини волокна.

Для забезпечення такого ж термічного опору, як у мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) товщиною 100 мм (і щільністю 100 кг/м3), необхідна товщина стіни з пустотної керамічної цегли - 1170 мм, з глиняної цегли -1600 мм, із силікатної цегли-2 000 мм, з сухого дерева - 255 мм.

 

Негігроскопічність

Для огороджувальних конструкцій будівель і споруд (стін, покрівлі, фундаменту) несприятливим фактором є руйнівний вплив проникаючої в них вологи. Негігроскопічний мінераловатний утеплювач (мінвата) успішно протистоїть такому впливу. Рівень водопоглинання мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) становить не більше 1% його обсягу. Це - значно менше показників більшості теплоізоляційних матеріалів.

 

Довговічність

Завдяки тому, що мінераловатний утеплювач (мінвата) виробляється з гірських порід базальтового каменю, мінераловатний утеплювач (мінвата) стійкий до зовнішніх впливів і зберігає свої експлуатаційні властивості протягом тривалого часу. Термін служби більше 50 років.

 

Паропроникність

Надлишкова волога приміщень може безперешкодно проникати крізь волокнисту структуру мінераловатного утеплювача (мінеральної вати), а випадає конденсат, не накопичуючись в товщі мінераловатного утеплювача (мінеральної вати), випаровується з поверхні. Це сприятливо впливає на режим вологості будівельних конструкцій.

 

Вогнестійкість

Природні кам'яні матеріали, які є основою для виробництва мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) відносяться до категорії негорючих. Мінераловатний утеплювач (мінвата) при пожежі повністю зберігає свої фізико-механічні властивості і вогнеперепонну здатність.

 

Відмінна звукоізоляція

Мінераловатний утеплювач (мінвата) є найкращою перешкодою на шляху звукових хвиль і повністю перешкоджає їх поширенню, що сприяє комфортному перебуванню в приміщенні і сприятливо позначається на самопочутті людей.

 

Екологічність

Застосування мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) забезпечує ідеальний комфорт усередині приміщень, завдяки унікальним властивостям високоефективного утеплювача, покращує функціональні характеристики і гігієнічність приміщень. Мінераловатний утеплювач (мінвата) нешкідливий для здоров'я людини.

 

Хімічна і біологічна стійкість

Мінераловатний утеплювач (мінвата) володіє хімічною стійкістю до дії органічних речовин (розчинників, кислот, лугів і т.п.); оберігають ізольовані нею поверхні від корозії. Мінераловатний утеплювач (мінвата) повністю відповідає санітарно-гігієнічним нормам, відрізняється стабільністю об'єму і форми, стійкий до впливу грибків і гризунів.

 

 

Властивості мінераловатного утеплювача (мінеральної вати)

 

 Сучасний теплоізоляційний матеріал, мінераловатний утеплювач (мінвата) Вогнестійкість і негорючість мінераловатного утеплювача (мінеральної вати)

Основною властивістю мінераловатного утеплювача (мінеральної вати), що відрізняє її від інших теплоізоляційних матеріалів, є негорючість у поєднанні з високою тепло - і звукоізолюючою здатністю, стійкість до температурних деформацій, негігроскопічність, хімічна та біологічна стійкість, екологічність і легкість виконання монтажу. За вимогами пожежної безпеки мінераловатний утеплювач (мінвата), відноситься до класу негорючих матеріалів. Більше того, мінераловатний утеплювач (мінвата), ефективно перешкоджає поширенню полум'я і застосовується як протипожежна ізоляції та вогнезахист. Мінераловатний утеплювач (мінвата), може бути використаний в умовах дуже високих температур, але за умови, що мінераловатний утеплювач (мінвата), не піддаватиметься механічним впливам, здатним змінити його форму, після того як сполучний компонент (присутній в ньому) зруйнується. Справа в тому, що мінеральні волокна здатні витримувати температуру вище 1000 ° С, у той час, як компонент, починає руйнуватися вже при температурі 250 ° С. При більш високих температурах навіть після руйнування сполучного волокна, мінераловатний утеплювач (мінвата), залишається неушкодженим і пов'язаним між собою, зберігаючи свою міцність і створюючи захист від вогню.

 

Теплопровідність мінераловатного утеплювача (мінеральної вати)

Теплопровідність мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) складається з трьох складових:

 • теплопровідність твердої основи;
 • теплопровідність повітряного середовища;
 • волога, що знаходиться в порожнечах матеріалу і передачі тепла випромінюванням.

Теплопровідність твердої основи, як основна складова загальної теплопровідності, залежить від геометрії й орієнтації волокон у просторі. При заданій щільності, найбільш ефективним теплоізолятором є мінераловатний утеплювач (мінвата) з хаотично розташованими і безладно орієнтованими волокнами. Орієнтація волокон впливає не тільки на теплопровідність, але і на характеристики міцності мінераловатного утеплювача (мінеральної вати). Міцність на стиск у них зростає з ростом кількості вертикально орієнтованих волокон. Таким чином, чим вищий відсоток вертикально орієнтованих волокон, тим більше низької щільності мінераловатного утеплювача (мінвати) можна застосовувати для забезпечення заданої міцності на стиск. Тому технології формования мінераловатного утеплювача (мінеральної вати), що забезпечують високий відсоток вертикально орієнтованих волокон, є найбільш прогресивними.

Важлива властивість мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) - мізерно мала усадка (у тому числі термічна) і збереження своїх геометричних розмірів протягом усього періоду експлуатації будівлі. Це гарантує відсутність <містків холоду>, які, в іншому випадку, виникли б на стиках ізоляційних плит.

 

Негігроскопічність мінераловатного утеплювача (мінеральної вати)

Мінеральна вата негігроскопічна, вміст вологи у виробах з неї за нормальних умов експлуатації становить 0,5% -1% за об'ємом. Однак, зберігання на будівельному майданчику та монтаж теплоізоляції часто відбуваються у вологих умовах (наприклад, під час дощу). Щоб мінімізувати водопоглинання, формований мінераловатний утеплювач (мінвата), як правило, просочують спеціальними водовідштовхувальними складами (кремній-органічними сполуками або спеціальними маслами).

 

Паропроникність мінераловатного утеплювача (мінеральної вати)

Мінераловатний утеплювач (мінвата) володіє високою паропроникністю. Дифундуя крізь мінераловатний утеплювач (мінвату), пара конденсується в його товщі. У результаті, відбувається неминуче зменшення в часі термічного опору огороджувальної конструкції, протягом всієї холодної пори року. При цьому конструкція повинна бути спроектована таким чином, щоб мінімізувати проходження пар вологи і, як наслідок, виникнення конденсату. На практиці мінераловатний утеплювач (мінвата) повинен бути захищений з <теплого> боку пароізоляційним бар'єром. Зовні, навпаки, повинні бути створені сприятливі умови для вільного виходу пари (висихання утеплювача).

 

Хімічна стійкість мінераловатного утеплювача (мінеральної вати)

Мінераловатний утеплювач (мінвата) відрізняється високою хімічною стійкістю. Більше того, мінераловатний утеплювач є хімічно пасивним середовищем і не викликає корозію контактуючих з нею металів. Теплоізоляційні та механічні властивості виробів з мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) зберігаються на первісному рівні протягом десятків років.

 

Звукоізоляція мінераловатного утеплювача (мінеральної вати)

Застосування мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) дозволяє забезпечити не тільки тепло але і звукоізоляцію стін. Мінераловатний утеплювач (мінвата) значно знижує ризик виникнення стоячих звукових хвиль усередині захисної конструкції, тим самим, збільшується ізоляція від повітряного шуму. Звукопоглинаючі властивості мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) збільшують загасання акустичних хвиль і значно знижують звуковий рівень приміщення.

Переваги мінераловатних утеплювачів (мінвати) доповнює легкість виконання монтажу і конструкцій. Всі мінераловатні вироби на основі базальтових гірських порід екологічно безпечні.

 

 

Основні області застосування мінераловатного утеплювача (мінеральної вати).

 

Теплоізоляція та звукоізоляція.

 • застосування мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) в якості ненавантаженої теплоізоляції і звукоізоляції вертикальних, горизонтальних і похилих каркасних будівельних огороджувальних конструкцій всіх типів будинків;
 • застосування мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) для теплоізоляції і звукоізоляції внутрішніх і зовнішніх стін, внутрішніх перегородок і перекриттів, стель і підлоги будь-яких типів будівель та споруд;
 • застосування мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) для теплоізоляції мансард і горищних скатних дахів, перекриттів будинків з скатними дахами;
 • застосування мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) в якості середнього теплоізоляційного шару в тришарових полегшених стінах малоповерхових будівель із цегли, тришарових бетонних і залізобетонних панелях і стінових панелях типу "сендвіч" з металевою оболонкою для стінових і покрівельних конструкцій;
 • застосування мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) в якості теплоізоляційного шару в одношарових і багатошарових покрівельних покриттях пласкіх покрівель;
 • застосування мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) в якості вогнезахисного матеріалу для захисту будівельних та інженерних споруд та збільшення меж вогнестійкості металоконструкцій.

 

Технічна ізоляція

Ізоляція теплових мереж, магістральних, нафто-і газопроводів, ізоляція технологічних трубопроводів і резервуарів електростанцій, металургійних, нафтохімічних і інших об'єктів промислових обладнань при температурі ізолюючої поверхні від -60 ° C до +450 ° C.

 

Застосування мінераловатного утеплювача (мінеральної вати).

Мінераловатний утеплювач (мінвата) застосовується для виготовлення теплоізоляційних і звукоізоляційних виробів, а також в якості теплоізоляційного матеріалу в будівництві і промисловості для ізоляції поверхонь з температурою до + 700 ° С.

М'які плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) застосовуються для теплоізоляції трубопроводів теплоносіїв в системах магістральних комунікацій і устаткування на промислових підприємствах. Плити можуть використовуватися в будівництві в якості теплоізоляції горищних перекриттів будинків. М'які плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) застосовуються в якості ненавантаженої тепло-, звукоізоляції горизонтальних каркасних будівельних огороджувальних конструкцій всіх типів зданій.Также м'які плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) можуть бути використані для ізоляції технологічних трубопроводів електростанцій, металургійних, нафтохімічних і інших об'єктів промислового обладнання при температурі ізолюючої поверхні від -60 ° C до +400 ° C.

Напівжорсткі плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) застосовуються в житловому і промисловому будівництві в якості теплоізоляції стінових перегородок, використовуються для утеплення мансардних надбудов і скатних дахів. Монтаж мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) проводиться шляхом запресовування плит між елементами конструкцій каркасу мансард, або внутрішніх перегородок. Напівтверді плити застосовуються також у виготовленні будівельних елементів типу "сендвіч". Напівтверді плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) використовуються як утеплювач у легких огороджувальних конструкціях каркасного типу в тому числі для влаштування підлог, стель, внутрішніх перегородок. Напівтверді плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) застосовуються в якості середнього теплоізоляційного шару в тришарових полегшених стінах малоповерхових будівель із цегли, керамзитобетонних, газобетонних та інших блоків. Напівтверді плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) застосовуються в якості тепло-, звукоізоляції резервуарів та промислового обладнання при температурі ізолюючої поверхні від -60 ° C до +400 ° C.

Жорсткі плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) застосовуються для теплової ізоляції будівельних конструкцій, стінових панелей, перекриттів, виконаних з профільованого металевого настилу або залізобетону без пристрою цементної стяжки і вирівнюючого шару в житлово-цивільному та промисловому будівництві, для теплової ізоляції зовнішніх стін ( проект типу "Шуба"), для теплової ізоляції стін (кладка типу "Криниця"). Жорсткі плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) можуть застосовуватися в якості фасадного утеплювача під штукатурку з використанням металевої сітки або інших армуючих пристосувань несуть навантаження. При утепленні підлоги - під цементну стяжку.

Плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) підвищеної жорсткості застосовуються для теплоізоляції покрівель, фасадів, підлог. Для покрівельних покриттів використовуються в комбінації з м'якими покрівельними матеріалами, в тому числі і наплавляються. Плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) підвищеної жорсткості застосовується в якості вогнезахисного матеріалу для захисту будівельних та інженерних споруд та збільшення меж вогнестійкості металоконструкцій. Плити мінераловатного утеплювача (мінеральної вати) підвищеної жорсткості застосовуються для теплової ізоляції будівельних конструкцій, стінових панелей, перекриттів, виконаних з профільованого металевого настилу або залізобетону без пристрою цементної стяжки і вирівнюючого шару в житлово-цивільному та промисловому будівництві, для теплової ізоляції зовнішніх стін (проект типу "Шуба"), для теплової ізоляції стін (кладка типу "Криниця").