будівництво будинків

будинки за канадською технологією

житлові будинки

каркасні будинки

будівництво магазину

комерційне будівництво

готові проекти будинків

SIP панелі

сендвіч панелі

м. Бровари, вул. Шевченка, 10а

097 313 11 85

095 633 22 72

067 404 46 91

 

м. Одеса, вул. Торгова, 5а

067 484 26 18

 

 

Пінополістирол (ППС)

 


 екологічно чистий і довговічний будівельний матеріал пінополістирол Сучасний, визнаний в усьому світі екологічно чистий і довговічний будівельний матеріал, що дозволяє забезпечити не тільки високу тепло-і звукоізоляцію, а й пожежобезпечність. Пінополістирол незамінний для утеплення підземних частин будівлі, фундаментів, стін підвалів, цокольних поверхів, де застосування інших видів теплоізоляції неприпустиме внаслідок капілярного підняття грунтових вод, і оберігає гідроізоляцію від шкідливого впливу навколишнього середовища. Про це з повною впевненістю дозволяють говорити його вологостійкі якості, а також його легкість і довговічність. Пінополістирольні плити майже невагомі, зручні при транспортуванні і монтажі, довговічні й надійні. Гарантований термін їх експлуатації в умовах Крайньої Півночі становить не менше 50 років!

Полістирольний пінопласт (пінополістирол) - це ізоляційний матеріал білого кольору, виготовлений на основі полістиролу шляхом термального спучування гранул полістиролу при впливі газоутворювоча. Повна назва пінопласту, отриманого таким чином (на відміну від, наприклад, фенольних пінопластів або пінопластів на основі поліефірів), - газонаповнений полістирольний пінопласт або пінополістирол . За зовнішнім виглядом полістирольний пінопласт представляє собою невеликі вологостійкі гранули, що спеклися між собою під впливом високої температури. Розмір гранул пінопласту коливається від 5 до 15 мм. Гранули полістирольного пінопласту неоднорідні за структурою - вони мають величезну кількість (мільярди) тонкостінних мікро-осередків, що багаторазово збільшує загальну площу зіткнення з повітрям. У результаті цього пінополістирольні плити майже повністю складаються з повітря (близько 98%), що і обумовлює їх основні властивості.

Основні властивості пінополістиролу:

Низька питома теплопровідність, низьке термічне розширення, тобто ППС є ідеальним утеплювачем, який забезпечує високу теплозберігаючю здатність. Це пов'язано з тим, що пінополістирол майже повністю складається з повітря і лише на 2% з полістиролу, а повітря має один з найнижчих показників теплопровідності. Тому теплопровідність пінополістирольних плит знаходиться в межах від 0,037 до 0,043 Вт / мК (для порівняння, аналогічний показник для повітря - 0,027 Вт / мк). Це значно нижче, ніж теплопровідність дерева (0,12 Вт / мк), цегли (0,7 Вт / мк), керамзиту (0,12 Вт / мк) та інших будівельних матеріалів. Низька теплопровідність пінополістирольних плит забезпечує високий рівень енергозбереження. Достатньо всього 12 см полістирольного пінопласту там, де необхідна товщина стін з цегли повинна складати 2 м 10 см, а з дерева - 45 см.

Пінополістирол - один з найефективніших теплоізоляторів . Використання пінополістирольних плит в будівництві дозволяє надалі (при експлуатації приміщень) значно скоротити витрати на опалення. Високі енергозберігаючі властивості пінополістирольних плит зумовили їх застосування також для захисту трубопроводів від промерзання, що сприяє підвищенню терміну їх експлуатації. Крім того, теплозберігаючі властивості полістирольного пінопласту використовуються при будівництві холодильних установок, холодильного обладнання, складських приміщень.

 екологічно чистий і довговічний будівельний матеріал пінополістирол Хороша звукоізоляція від ударного шуму . Ефект звукоізоляції і шумопоглинання залежить від здатності матеріалу перетворювати звукову енергію в теплову. Тому високою звукоізоляційною здатністю володіють, насамперед, пористі матеріали з низькою теплопровідністю, здатні пропускати повітря. У зв'язку з цим саме чарункова структура полістирольного пінопласту обумовила його високі звукоізоляційні і шумопоглинаючі властивості. Так, наприклад, для забезпечення високої звукоізоляції досить пінополістирольної плити товщиною всього 2-3 см. Зі збільшенням товщини шару пінопласту шумопоглинаючі і звукоізолюючі властивості зростають.

Структурна стабільність у широкому діапазоні температур:

низькі зимові температури не впливають на фізичні і хімічні властивості ППС, а при підвищених температурах - до 90 º С, навіть при тривалому впливі спінений полістирол не змінює своїх властивостей.

Стійкість до хімічних і біологічних впливів. Зокрема, пінополістирол зберігає свої властивості при тривалому контакті з сольовими розчинами (у тому числі морською водою), з милами, з відбілюючими речовинами (розчини перекису водню, хлорна вода, гіпохлорид) з кислотами (крім концентрованої азотної і оцтової), нашатирним спиртом, вапном, бітумом, клеючими водорозчинними фарбами, гіпсом, кремнійорганічним маслом і ін Будучи повністю синтетичним продуктом, пінополістирольні елементи не використовуються в їжу тваринами і мікроорганізмами і не сприяють їх розмноженню. Так, натурні дослідження, що проводилися в природних умовах вологого субтропічного клімату (оптимальні умови для розмноження мікроорганізмів) протягом 18 місяців, показали, що полістирольний пінопласт виявився непридатним для виживання бактерій і грибків.

Високий опір дифузії водяної пари, високий коефіцієнт вологостійкості. ППС плити не розчиняються, не вбирають воду і вологу і, внаслідок цього, не деформуються (не розбухають). Стійкість до впливу вологи дозволяє використовувати ППС плити для утеплення фундаменту будівель, коли необхідний контакт утеплювального матеріалу з грунтом.

Висока міцність при низькій щільності. Щільність ППС плит невисока - 0,015-0,05 г / см2 (Для порівняння щільність води - 1,0 г / см2). Однак при цьому ППС має досить високу міцність на стиск і розтяг. Це дозволяє використовувати ППС плити як будівельний матеріал, здатний тривалий час нести високе рівномірне механічне навантаження, не піддаючись деформації. Прикладом може служити використання ППС в ремонті і будівництві злітно-посадочних смуг.

Невелика вага дозволяє:

  • уникнути використання спеціального обладнання при їх переміщенні;
  • зменшити витрати при будівництві;
  • скоротити терміни монтажу конструкцій будівель і споруд.

 екологічно чистий і довговічний будівельний матеріал пінополістирол Довговічність . Оскільки пінополістирольні елементи - це пластик, то вони здатні при правильній експлуатації зберігати свої фізичні властивості тривалий час. Щоб довести або спростувати це твердження, проводилися натурні і лабораторні дослідження ППС. Об'єктом натурних досліджень виступала будівельна конструкція, вік якої становив 30 років. Це достатній термін, враховуючи, що ППС був відкритий в 1950 році. Вивчення ППС плит, використовуваних як утеплювач у даній конструкції, показало, що ППС не піддався незворотним змінам: зберіг свою форму, механічні та теплофізичні властивості. У ході лабораторних ППС плит були змодельовані кліматичні умови, характерні для середньої смуги Росії, з урахуванням циклічних річних коливань температури повітря. Всього було проведено 80 циклів, що відповідає 80 рокам. Дослідження полістирольного пінопласту показали, що при амплітуді температури +40 о С  властивості пінопласту залишаються незмінними. В ході випробувань пінополістирольні плити піддавалися також впливу різних температур. Було встановлено, що нижня межа для пінопласту становить -180 º С, а верхній - +80 º С.

Екологічна чистота . Гранули полістирольного пінопласту складаються з вуглецю і водню, що забезпечує високу екологічну чистоту матеріалу. ППС не є отруйним, не утворює пилу, не має запаху, не виділяє токсичні речовини. Пінопласт простий у зверненні. ППС плити добре пропускають повітря, тому конструкції з їх використанням <дихають>.

Пінополістирольні плити легко піддаються обробці, не подразнюють шкіру та слизові оболонки, а також не є алергеном і не роблять інше негативний вплив на організм. З екологічною чистотою ППС плит пов'язаний широкий спектр їх застосування: будівництво житлових будинків і промислових об'єктів, ремонт і будівництво залізних і автомобільних доріг, суднобудування, ізоляція труб, а також холодильного устаткування і техніки. Крім того, в усьому світі пінопласт використовується в якості упаковки для харчових продуктів і частково дитячих іграшок.

Виробництво пінополістиролу - ефективне використання природних ресурсів

Пінополістирол виробляється з нафти, світові запаси якої, як відомо, постійно йдуть на спад. Проте витрати нафти на виробництво пластмас складають всього лише 4% від загального її споживання. Зокрема, на виробництво пінополістиролу, що складається на 98% з повітря, пішов тільки 1% <чорного золота>. А левова частка витрат згаданого природної сировини йде на опалення (35%), транспорт (29%), виробництво електроенергії (22%).

Застосування пінополістиролу в Європі

Завдяки хорошим техніко-експлуатаційним характеристикам і позитивній оцінці в плані впливу на навколишнє середовище пінополістирол широко застосовується на європейському будівельному ринку. Тільки в 2003 році Європа виробила більше 0,45 млн. тонн будматеріалів з пінополістиролу.

Пінополістирол використовується і як ізоляційний матеріал і як наповнювач. Зокрема, ППС сприяє вирішенню проблем, пов'язаних з поганою якістю грунту і використовується, наприклад, для утворення насипів при будівництві мостів і доріг.

Пінополістирол відмінно підходить для ізоляції стінових конструкцій (внутрішніх і зовнішніх повітряних прошарків), покрівель та підлог. Будівельні матеріали з ППС можуть бути використані для теплоізоляції як нових будівель, так і реконструйованих.

ППС може виступати в якості опалубок при зведенні промислових і житлових будівель, а також мостів, естакад, гребель, несучих конструкцій пірсів і портів.

Пінополістирол може використовуватися також при будівництві плавучих конструкцій. Наприклад, плавучих понтонів у туристичних портах.

Екологічна оцінка пінополістиролу

Пінополістирол , з точки зору загального впливу на навколишнє середовище, має значні переваги в порівнянні з альтернативними матеріалами, про що свідчать результати експериментів, проведених Європейською асоціацією виробників пінополістиролу EUMEPS (European Manufacturers of Expanded Polystyrene), і аналіз життєвого циклу ППС Італійської асоціації по пінополістиролу AIPE (Associazione Italiana Polistirolo Espanso). Адже вплив продукту на довкілля починається з видобутку сировини і закінчується його остаточним знищенням. І в цьому циклі ППС виявив себе якнайкраще, завдяки чому в Європі даний жорсткий і в той же час легкий піноматеріал широко застосовується в промисловому і житловому будівництві, зокрема у виробництві ізоляційних матеріалів. Стирол - мономер, з якого виробляється пінополістирол, згідно з дослідженнями європейських і американських урядових організацій, не має характеристик, по яких його можна класифікувати як <канцерогенна речовина>, і не відноситься до небезпечних речовин. Пінополістирол не містить шкідливих для озонового шару речовин. Його виробництво і застосування не представляє небезпеки для здоров'я людини. Пінополістирол можна повторно використовувати, і нові виробничі технології пропонують широкий вибір рішень, покликаних забезпечити максимально можливий обсяг відновлених відходів.