будівництво будинків

будинки за канадською технологією

житлові будинки

каркасні будинки

будівництво магазину

комерційне будівництво

готові проекти будинків

SIP панелі

сендвіч панелі

м. Бровари, вул. Шевченка, 10а

097 313 11 85

095 633 22 72

067 404 46 91

 

м. Одеса, вул. Торгова, 5а

067 484 26 18

 

 

Інструкція з монтажу сендвіч - панелей

 

 

 

Виробничо-будівельна компанія «КОМПЛЕКСГРУП»

 

ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ Сендвіч - панелей

 

Стінових СМ, СП
Покрівельних КМ, КП

 

ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ
БАГАТОШАРОВИХ СТІНОВИХ І ПОКРІВЕЛЬНИХ ПАНЕЛЕЙ

 

1.Застосування, Транспортування, розвантажувально-навантажувальні роботи та складування панелей.

1.1.Застосування

Покоління багатошарових панелей типу СМ (П) і КМ (П) нашого виробництва - це сучасний будівельний матеріал з групи багатошарових елементів, призначених для обшивки стін (СМ або СП - стінова з базальтовим або стінова з пінополістирольним утеплювачем) і покрівлі (КМ або КП - покрівельна з базальтовим або покрівельна з пінополістирольним утеплювачем). Наші панелі застосовуються в будівництві виробничих приміщень, складів, СТО, магазинів, кемпінгів, промислових холодильників і т.д.

 Інструкція з монтажу сендвіч - панелей

 

1.2.Транспорт, складування та упаковка панелей

Довжина кузова, причепа, вагона повинні відповідати довжині пакета панелей. Допускається розміщення панелей в стопку висотой не більше 7 ... 12 шт. (Залежно від товщини утеплювача).

 Інструкція з монтажу сендвіч - панелей

Панелі повинні складуватися на дерев'яні піддони, з невеликим ухилом по довжині панелей. Панелі, призначені для тривалого зберігання на відкритому повітрі, слід оберегти від впливу атмосферних опадів, сильного вітру і забруднення (накрити брезентом і т.п.). Не можна допускати можливість накопичення води між обкладок панелей, так як при тривалому зберіганні це може послужити причиною пошкодження панелей.

Щоб уникнути появи вм'ятин, подряпин на обкладках панелей, поверхня, на яку складуються панелі, повинна бути рівною і твердою. Тимчасове складування панелей під відкритим небом допускається перед початком монтажу і під час монтажу і то на строго певному місці. Панелі укладаються на піддони, укладені без перекосу.

1.3.Загрузка і розвантаження панелей

Завантаження та вивантаження панелей проводиться вручну із залученням достатньої кількості вантажників або із застосуванням мостового або крана з поворотною стрілою за допомогою спеціальної траверси, забезпеченою замість тросів м'якими брезентовими стропами.

 Інструкція з монтажу сендвіч - панелей

Розвантаження і вантаження повинні проводитися з дотриманням всіх норм, порядку і правил поводження із спеціальними вантажами. Перед навантаженням або розвантаженням вантажники повинні бути проінструктовані, як правильно робити дані роботи, щоб не пошкодити панелі.

 

2.Подготовка до монтажу та правила монтажу панелей

2.1.Підготовка до монтажу

Панелі СМ (П) і КМ (П) кріпляться безпосередньо до сталевої конструкції майбутньої будівлі. Перед початком монтажу необхідно перевірити відповідність конструкції проектом і точність монтажу сталевого каркаса. Особливу увагу слід звернути на те, щоб верхні ребра каркаса лежали в одній площині і мали відповідну довжині панелей ширину між опорами. У металоконструкції стін також слід звернути на це увагу.

2.2.Скат даху і ширина опор для покрівельних панелей

Мінімальний скат даху:

- для суцільної даху без поперечного стику по довжині 5 градусів (8,8%)

- для даху зі стиком по довжині 7 градусів (12, 5%)

При укладанні покрівельних панелей необхідно, щоб ширина опори була не меншою:

- внутрішні опори> 80 мм

- кінцеві опори> 50 мм

2.4. Вимоги до конструкції

стінові панелі СМ (П) застосовувані в багатопролітних конструкціях повинні кріпитися до стінового ригелю через кожні 3, 0 ... 3, 5 м. Покрівельні панелі КМ (П) повинні спиратися на опори кожні 2, 5 ... 3, 0 м.

Панелі СМ (П), КМ (П) не є елементами конструкції, що збільшують її жорсткість, так як вони застосовуються в якості огороджувальних та розділяючих елементів будівель.

2.5.Резка панелей на будмайданчику

Для різання панелей застосовуються пилки, мають полотна з дрібними зубами. Тирса після різання слід негайно прибирати з поверхні панелі. Область різання не повинна нагріватися до температур, при яких починає згоряти шар цинку та лакофарбового покриття.

2.6. Настилання та монтаж покрівельних панелей.

У разі настілки покрівельних панелей на високі дахи доцільно застосовувати підйомний кран. Окремі панелі можна піднімати по одній або пакетом попередньо уклавши їх на жорсткий цільний піддон, який забезпечує їх доставку неушкодженими до місця монтажу.

Перед настиланням панелей на опорні елементи металлокаркаса рекомендується наклеїти ПХВ плівку з метою недопущення можливого проникнення атмосферної вологи всередину приміщення. Варіанти кріплення покрівельних панелей показані нижче:

 Інструкція з монтажу сендвіч - панелей

А. РОЗРІЗ ПАРАЛЕЛЬНИЙ до бруса (балці металлокаркаса)

В. РОЗРІЗ перпендикулярному до бруса (балці металлокаркаса)

С. РОЗРІЗ ПАРАЛЕЛЬНИЙ до бруса - ЧЕРЕЗ стиків панелей

1. Сталевий брус згідно з технічним проектом;

2. Панель КМ (П) 60 ... 200 мм;

3. Самонарізний гвинт;

4. Самонарізний гвинт;

5. Прокладка з стрічки ПВХ

 

Панелі починають монтуватися з краю конструкції від нижньої панелі до верхньої і далі до коника даху внахлист - так щоб «нахлист» лягав зверху на попередню панель. Потім укладається наступний ряд і порядок укладання повторюється, поки не буде укритий один скат даху, потім в такому ж порядку укладаються панелі на другому схилі даху. Кріпляться панелі до металокаркасу за допомогою самонарізних гвинтів з гумовими прокладками (водовідштовхувальними) як це показано на малюнку нижче

 Інструкція з монтажу сендвіч - панелей

 

Самонарізні гвинти вкручуються в такому ж порядку, як і укладаються панелі - починаючи від нижніх точок кріплення до верхніх - гребеневим кріпленням. Для забезпечення поздовжньої жорсткості з'єднання панелей між сусідніми рядами, в гребені суміжних панелей вкручуються додатково короткі самонарізні гвинти з кроком 300 ... 600 мм.

2.7. Настилання та монтаж стінових панелей

При монтажі довгих панелей найбільш доцільне застосування підйомного крана. Підйом і установка панелей здійснюється за допомогою пристрою, зазначеного на малюнку:

Інструкція з монтажу сендвіч - панелей

 

Панелі довжиною до 5 ... 6 метрів встановлюються без допомоги крана силами бригади монтажників, так як вага однієї такої панелі не перевищує 100 кг і її легко можна переміщати по будмайданчику.

 

Варіанти установки стінових панелей наведені нижче:

 Інструкція з монтажу сендвіч - панелей

 

1.Панель СМ (П) 50 ... 250 мм

2. Ригель сталевий згідно з проектом

3. Самонарізний гвинт

4. Прокладка з стрічки ПВХ

1.Елемент сталевої конструкції (ригель) згідно з проектом

2.Панель СМ (П) 50 ... 250 мм

3. Самонарізний гвинт

4.Наружна кутова планка

5. Внутрішня кутова планка

6. Одностороння алюмінієва заклепка

7. Ущільнювальна гідроізолююча стрічка (ПВХ, ПУР, гума)

8. Прокладка з стрічки ПВХ, поролону

 

 

Панелі можна піднімати безпосередньо з стопки, зсунувши її попередньо на необхідну для підйому відстань. Під час монтажу перша панель повинна бути встановлена ​​строго вертикально для уникнення зміщення кромок наступних панелей.

Панелі з'єднуються в шпунт і в паз, що значно прискорює їх монтаж на будмайданчику. Самонарізні гвинти закручуються по мірі установки і вирівнювання кожної з панелей.

2.8. Кріплення панелей до несучої конструкції

Для кріплення панелей до конструкції необхідно застосовувати спеціальні самонарізні гвинти діаметром не менше 4,6 мм. Довжина гвинтів залежить від товщини панелі і товщини елементів несучої конструкції. Застосування зазначених самонарізних гвинтів дозволяє значно спростити і прискорити монтаж панелей, забезпечуючи постійне міцне з'єднання панелей між собою і з елементами конструкції.

2.9. Коник

Після настилання і закріплення коникових покрівельних панелей необхідно заповнити вільний простір що утворився елементами утеплювача і поліуретановою піною. Рекомендуємо наступний варіант установки покрівельних панелей та оздоблення коника даху:

instr-sp-08

 

1.Панель КМ (П) 60 ... 200 мм

2. Самонарізний гвинт

3. Конькова планка

4.Подконьковая планка

5. Приконькова планка

6. Поліуретанові ущільнення

7. Водонепроникне ущільнення (ПВХ, пінопласт)

8. Ущільнювальна стрічка (ПВХ, ПУР, гума)

9. Заклепка одностороння алюмінієва

10. Поліуретанова піна

11. Елементи сталевої конструкції покрівлі згідно з технічним проектом

 

Після тужавіння піни всілякі виступаючі підтікання видаляються, а саме місце стику панелей закривається коньковою планкою, яка кріпиться до гребенів панелей порожнистими заклепками. Можливий варіант кріплення конькової планки зображений на малюнку вище.

2.10.Відливи

Після встановлення панелей для відводу води, впливу вітру, маскування різаних країв панелей застосовуються так звані нащільники або відливи. Їх розробляють виходячи з конкретної конфігурації того місця, де їх встановлюють, кріпляться вони порожнистими заклепками за допомогою спеціального «пістолета».

2.11. Основні інструменти необхідні для монтажу панелей

1. Електродриль

2. Шуруповерт для вкручування самонарізних гвинтів

3. Рівень водяний

4. Ножиці ручні для різання металу

5. Електролобзик з пилкою для металу

6. Заклепувальний пістолет

7. Рулетки на 5 і 10 м

8. Вижимний пристрій для силікону

9. Набір свердел

10. Подовжувачі електричні 220 В

11. Драбини розсувні