будівництво будинків

будинки за канадською технологією

житлові будинки

каркасні будинки

будівництво магазину

комерційне будівництво

готові проекти будинків

SIP панелі

сендвіч панелі

м. Бровари, вул. Шевченка, 10а

097 313 11 85

095 633 22 72

067 404 46 91

 

м. Одеса, вул. Торгова, 5а

067 484 26 18

 

 

Особливості технології будівництва з SIP-панелей

 

Особливості технології будівництва з SIP-панелей Надійний фундамент - основа міцного будинку. Глибина закладення і тип фундаменту залежать від несучої здатності грунтів, рельєфу місцевості, рівня грунтових вод і передбачуваного навантаження на нього. Прийнято вважати, що вартість зведення фундаменту становить приблизно 20% від вартості будинку. Однак при проектуванні і будівництві легких будинків з SIP-панелей найбільш доцільно використовувати малозаглубленние фундаменти , які дозволяють значно скоротити витрату матеріалів і знизити трудовитрати.

SIP-панелі мають малу масу, що дає можливість двом робочим без особливих зусиль їх переносити і монтувати. Здійснити доставку SIP-панелей на будівельний майданчик можливо транспортом з невеликою вантажопідйомністю.

Предмонтажная розкладка SIP-панелей здійснюється по периметру будівельного майданчика, відповідно до робочих креслень збираного будинку. Монтаж будинку починається з кріплення на готовий фундамент бруса, обробленого антисептиком, що є обв'язувальним контуром для монтажу SIP-панелей . Кріплення бруса до фундаменту здійснюється анкерними болтами через гідроізолюючий матеріал з використанням рухомого шаблону. SIP-панелі щільно з'єднуються між собою за допомогою замків типу "шип-паз", виконаних з високою точністю в заводських умовах. Щоб уникнути утворення "містків холоду" в місцях з'єднання всі незначні порожнечі заповнюються монтажним пенополіуретановим герметиком.

Панелі цокольного перекриття укладаються на краю обв'язки, утворюючи рівну міцний щит. Пази між панелями запінюються.

Між стіновими панелями і панелями перекриття для компенсації температурного розширення залишається зазор 3мм.

Для гідроізоляції нижня сторона панелей підлоги покрита в заводських умовах шаром бітумної мастики.

стінові панелі встановлюються на направляючу дошку, прибивають до панелям статі з використанням шаблону, і прикріплюються до неї шурупами.

Для точної установки обв'язувальних дощок використовується рухомий шаблон. З його допомогою контролюється правильність розташування дощок і проводиться корекція їх установки по всьому периметру підлогового настилу.

Монтаж стінових SIP-панелей починають з кута збірного будинку. Перша стінна панель виставляється за рівнем з максимально допустимим відхиленням не більше 1 - 1,5 мм.

Другу кутову панель , торець якої закритий дошкою або OSB , з'єднують під прямим кутом з першою панеллю за допомогою саморізів, герметизируя стик пенополіуретановим герметиком.

Для складання кутових панелей необхідна участь не більше двох монтажників. Нижній паз стіновий SIP-панелі надівається на обв'язувальний брус і кріпиться до нього шурупами-саморізами. Точні лінійні розміри стіновий SIP-панелі дозволяють вести збірку будинку з допуском НЕ более1-2мм.

Панелі з віконними і дверними отворами встановлюються і кріпляться, як і суцільні стінові.

Вертикальне положення панелей перевіряється за допомогою рівня. Внутрішні перегородки в будинку можуть бути виконані стіновими SIP-панелями товщиною 120 мм або стандартними дерев'яно-каркасними конструкціями із заповненням порожнеч звукоізолюючим матеріалом. Правильність монтажу по вертикалі перевіряється міряльним рівнем. Плити перекриття, торці яких зашиті OSB, укладаються на обв'язані брусом стінові панелі першого поверху і кріпляться до нього саморізами. Після цього по сторонах, на які спиратимуться кроквяні конструкції, кріпиться брус "мауерлат".

Нестандартні вузли, наприклад фронтони, виготовляються в заводських умовах, з заздалегідь виконаними прорізами дверей і вікон.

Збірка конструкції покрівлі виконується традиційними методами. При використанні горищного приміщення під мансарду, поверхня покрівлі виконується також SIP-панелями , з корекцією конструкції покрівлі по розрахунковим навантаженням. По завершенню монтажу покрівельних панелей , на зовнішню поверхню покрівлі укладають гідроізолюючий матеріал. Завдяки рівній поверхні плит OSB , укладання будь-якого з покрівельних матеріалів виконується швидко і якісно. Основним використовуваним матеріалом є металочерепиця. З метою зниження собівартості можливе використання Ондуліна і оцинкованого гофролиста.

Міжкімнатні перегородки першого і другого поверхів представляють собою каркасні конструкції , зібрані з брусів 100 x 100 мм і дощок 30 x 80 мм за допомогою сталевих оцинкованих куточків і шурупів-саморізів .

Стики панелей стають герметичними в результаті ущільнення зазорів монтажною піною.

Панелі даху і стін з'єднуються шурупами-саморізами.

По завершенню монтажних робіт будинку виконується встановлення пластикових вікон з подвійним склопакетом. Оздоблювальні роботи проводяться після установки дверних і віконних блоків в отвори.

Наступні етапи робіт виконуються паралельно, незалежно один від одного.

Шви між плитами перекриттів і стін зсередини шпаклюються і ошкурівать під фарбування й обклеювання шпалерами на флізеліновій основі.

Поверхня зовнішніх стін грунтується, стикувальні шви проклеюються армуючої сіткою, і виконується фарбування фасаду акриловою фактурної фарбою (акрилової шубою) або за бажанням Замовника оббивається вініловим сайдингом. Після фарбування фасаду виконуються роботи з облицювання цоколя будинку декоративною плиткою, мозаїкою з дикого каменю або штукатуркою під "шубу".

Для захисту від можливих пошкоджень кути будівлі при вході обклеюються подвійний малярською стрічкою, грунтуються і шпаклюються.

Оздоблення цоколя декоративним каменем проводиться за утепленій пінопластом і армованої кладки сіткою поверхні.

Після виконання цих робіт на вікна встановлюються відливи і монтується водостічна система.

На завершення дерев'яні огорожі балконів обробляються морилкою і покриваються лаком.

Оздоблення будинку зсередини починається зі шпаклівки швів.

Поширений спосіб монтажу проводів та кабелів - їх укладання в порожнині каркасних перегородок. Для цього в стінах передбачаються монтажні, відгалужувальні і розподільні коробки і залишаються спеціальні канали для рукавів з проводами. Можлива і зовнішня прокладка комунікацій всіх видів.

Електрощит монтується на стіні в передпокою відкритим способом. За тим же принципом, що і електрика, в будинку монтується сантехніка. Комунікації першого поверху прокладаються в залежності від пристрою підлоги. За відсутності цокольного поверху вони поміщаються в грунт. При утепленому цоколі каналізаційні та водопровідні труби можуть кріпитися до балок підлоги. Траса труб всередині будинку проходить в міжкімнатних перегородках. Можливо пристрій теплих підлог, як електричних, так і водяних.

Водопровід, каналізація та вентиляція монтується в спеціально відведених для цих цілей шахтах.

У зібраному будинку одночасно ведуться покрівельні, інженерно-монтажні та оздоблювальні роботи. Готується до фарбування фасад.

Зовнішня обробка будинку здійснюється з дерев'яних лісів, підставок і сходів. Роботи проводяться на всіх стінах одночасно, в гранично стислі терміни і тільки в суху погоду.

Зовнішня забарвлення здійснюється в два шари. Колеровка фарби проводиться в обсязі, достатньому для покриття всього будинку.

Рекомендації з внутрішнього оздоблення

Конструкція стін дозволяє реалізувати будь-які традиційні і сучасні технології обробки. Однак краще використовувати сухі процеси, без виконання стяжок, ведення робіт з кладки, застосування штукатурки. Це скорочує терміни введення будинку в експлуатацію. Міжкімнатні перегородки облицьовуються гіпсокартоном, цементно-стружкової або OSB-плитою. Поверх панельного статі настеляються чистові покриття будь-якого типу. Стіни і стелі можуть не тільки фарбуватися, але і оклеиваться шпалерами, обшиватися дошкою.

Після монтажу інженерних комунікацій по перекриттях може заливатися двошарова стяжка. Перший шар (20-40мм) - бетон щільністю 30-40. Другий шар - армована дорожньою сіткою піщано-цементна стяжка марки 150, з додаванням пластифікатора, товщиною 40 - 50 мм.

У приміщеннях санвузлів перед початком заливки стяжки і прокладання комунікацій робиться гідроізоляція, потім монтуються труби каналізації та водопроводу, після цього заливається стяжка, але з додаванням в розчин складу, що не пропускає вологу.

Приміщення санвузлів облицьовуються керамічною плиткою. При цьому стіни попередньо грунтуються, армуються скло-сіткою і шпаклюються спеціальним складом.

Підготовка під забарвлення передбачає обклеювання стиків малярською стрічкою, шпаклівку і шліфування поверхонь. Такі роботи вимагають на порядок менше часу, ніж на обробку цегляної будівлі. Вибір матеріалів та стилістика зовнішнього оздоблення визначаються замовником (сайдинг, плитка, дошка-блокхаус, камінь, штукатурка). Найчастіше перевагу віддають водостійким шпаклівкам з подальшим покриттям водостійкими фарбами на акриловою або основі алкіду. Заможні замовники можуть облицювати фасад панельного будинку цеглою. В результаті демократичного рівня будівля набуває вигляду елітарної споруди. Стіна з лицьової цегли викладається на загальній з панелями стрічці фундаменту. Між кладкою і панелями залишається вентильований простір (10 см). Для більшої міцності панелі і цегляна кладка перев'язуються сполуками з пятімілліметровий дроту. Зовні стрічка фундаменту може бути обштукатурена, облицьована плиткою або каменем.